Home  /   GENÇLİK MUTFAKTA PROJESİ

GENÇLİK MUTFAKTA PROJESİ

ÜNİVERSİTE TOPLUM DERNEĞİ GENÇLERİ SİVİL TOPLUMA DAVET EDİYOR

Düşünün… Elinizde sihirli bir değnek olsa neleri değiştirmek isterdiniz? Size sihirli bir değnek veremeyebiliriz ama sizi fikirlerinizi paylaşabileceğiniz ve bir şeyleri değiştirme yolunda birlikte çalışabileceğimiz bir ortama davet edebiliriz. Eğer bizimle bu yolda yürümek isterseniz, “Gençlik Mutfakta” etkinlilerine katılarak hep birlikte neleri değiştirebileceğimize tanık olabilirsiniz.

—————————

2012 yılında Ankara’da kurulan Üniversite Toplum Derneği, kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği Her Eve Müzik ve Herkes İçin Sanat Projelerinin ardından 2015 – 2016 yılında da Gençlik Mutfakta Projesi ile sivil topluma yeni bir soluk getiriyor.

Gençler arasında gönüllülük ve sivil toplum bilincinin oluşturulması ve gençlerin yaratıcı proje fikirleri üretmesi amacıyla daha önce Ankara’da üç kez tekrarlanan etkinlik Sivil Düşün AB Programı‘nın desteğiyle Türkiye’nin farklı şehirlerine taşınıyor.

Her yaştan gencin katılımına açık olan etkinlik kapsamında, katılımcılar, deneyimli kolaylaştırıcılar eşliğinde önce yaratıcı proje fikirlerini tartışacaklar ve ardından seçilecek proje fikirlerini hayata geçirmek için kolları sıvayacaklar. Bir gençlik örgütünün bir projeyi hayata geçirirken karşılaşabilecekleri zorlukları ve bu zorlukların üstesinden nasıl gelebileceklerini uygulamalı eğitimler sayesinde deneyimleyecekler.

İki günlük etkinliğin ardından, katılımcı gençler, bir yıl boyunca düzenlenecek olan ihtiyaç analizi, paydaş analizi, proje döngüsü yönetimi, kaynak yönetimi, proje yazma konularında ücretsiz eğitimlere katılmaya hak kazanacaklar.

Çevresinde gördüğü sorunlara duyarsız kalmamayı tercih eden ve değişime gönüllü olmayı isteyen tüm genç arkadaşlarımızı bu etkinliğe davet ediyoruz.

GENÇLİK MUTFAKTA İZMİR

Etkinlik Tarihi: 14-15 Mayıs 2016
Saat: 09.00-18.30

GENÇLİK MUTFAKTA EDİRNE

Etkinlik Tarihi: 15-16 Ekim 2016
Saat: 09.00-18.30

*Katılım ücretsizdir.
*Etkinliğe katılım için elektronik ortamda başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.
*Etkinlik 30 kişi ile sınırlıdır.
*Etkinliğin tamamına katılanlara katılım belgesi verilecektir
*Soru ve görüşleriniz için: Percihan Zengin +905364768913, veya Elif Bilgin +905387429238
iletisimuniversitetoplum.org

Gençlik Mutfakta Edirne Etkinlğine Başvuru İçin Tıklayın

gm duyuru edirne


gm duyuru edirne
Gençlik Mutfakta