Home  /   Herkes İçin Sanat

Herkes İçin Sanat

2013-2014 eğitim döneminde uygulamasına başlanılacak olan, Herkes İçin Sanat Projesi kapsamında farklı yaş gruplarından oluşan yaklaşık 200 çocuğun 8 aylık bir süre içerisinde belirli eğitim ve etkinliklerden faydalanması planlanmaktadır. 8 ayın sonunda elde edilen beceriler ile farklı dalların da birbirleri ile etkileşimli olacağı bir sene sonu gösterisi öngörülmektedir.

Suzuki Yöntemi ile Keman Eğitimi (3­-9 yaş)

Her hafta Pazar günleri Hacettepe Senfoni Orkestrası keman sanatçısı Ayşe Akçay’ın ve gönüllü üniversite öğrencilerinin eşliğinde 3­-9 yaş arası 10 çocuğa ana dil öğrenimine dayanarak geliştirilmiş olan Suzuki yöntemi ile keman eğitimi verilecektir.


Flüt Eğitimi (10­-14 yaş)

Her hafta Çarşamba günleri Devlet Opera ve Balesi Orkestra Sanatçısı Zeynep Ünver ve yardımcısı Pamir Kolat tarafında yaşları 10­-14 arasında 10 çocuğa flüt eğitimi verilecektir.


Ritim Eğitimi (10-14 yaş)

Her hafta Cumartesi günleri yaşları 10-14 arasında 20 çocukla beden müziği ve ritim çalışması yapılması planlanmaktadır.­­­

Tiyatro Eğitimi (10­-14 yaş)

Her hafta Pazartesi günleri Devlet Tiyatrosu sanatçısı İpek Atagun tarafından yaşları 10­-14 arasında değişen 20 çocukla tiyatro ve uygulama çalışmaları yapılması planlanmaktadır.


Temel Resim Eğitimi (10­-14 yaş)

Her hafta sanatçı Savaş Simitli ve Selda Epice’nin desteğiyle Antigone Sanat Evi’nde yaşları 10-14 arasında değişen 10 çocukla resim eğitimi ve uygulaması çalışmaları yapılacaktır.


Sanat Söyleşileri (14-­17 yaş)

Her ay farklı sanat dallarıyla ilgilenen sanatçıların lise öğrencileri ile buluşacağı söyleşiler düzenlenecektir. İmkanı kısıtlı bölgeler ve okullar belirlenerek gençlerin sanat dallarını yakından tanıması, kendi fırsatlarını yaratmaları ve hayal güçlerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.­

Kültür/Sanat etkinlikleri (tüm çocuklar)

Ayda bir kez bütün katılımcıların farklı bir kültür­-sanat etkinliğine katılımı ile öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri öngörülmektedir. Bu kapsamda opera, bale, tiyatro, konser gibi etkinliklere ve çeşitli müzelere gezi düzenlenecektir.Herkes İçin Sanat